Νίκη με επική ανατροπή πέτυχαν σήμερα οι Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά κόντρα στην ομάδα του Ντίνου Κούη, φτάνοντας έτσι στο δεύτερο σερί τρίποντο.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα, έχοντας την κατοχή της μπάλας και μη επιτρέποντας στους γηπεδούχους να κάνουν το παιχνίδι τους. Παρ’ όλα αυτά οι επιθετικές προσπάθειες περιορίστηκαν κυρίως σε σουτ εκτός περιοχής. Εκεί που όλα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα λήξει χωρίς τέρματα, οι «κόκκινοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 45’. Ο Τούλης κινήθηκε από δεξιά, έβγαλε την παράλληλη μπαλιά με τον Ακασίδη να γράφει το 0-1. Να σημειωθεί ότι στη συγκεκριμένη φάση αποβλήθηκε ο coach των Λύκων, καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα θεωρώντας πως ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη ο κ. Πόζογλου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Καψάλη και αυτός τον δικαίωσε απόλυτα. Οι Λύκοι άρχισαν να αναπτύσσονται πιο ορθολογιστικά, βελτίωσαν το passing game τους και έδειξαν να πεισμώνουν από την αποβολή του «μαέστρου» τους. Αφού πρώτα έχασαν τετ-α-τετ με τον Ζερβίδη στο 48’, ήρθε η φάση του 56’ που σήκωσε όλο το γήπεδο στο πόδι. Ο Καψάλης εκτέλεσε απευθείας κόρνερ, πετυχαίνοντας ένα τέρμα σπάνιας ομορφιάς και φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Το σύνολο του κ. Τζουβάρα δεν μπορούσε να βρει λύσεις στο ψυχωμένο παιχνίδι των Λύκων και στο 92’ δέχτηκε ακόμα ένα γκολ. Ο Καψάλης μπήκε όμορφα από αριστερά, έκανε την πάσα στον Ζερβίδη και ο τελευταίος σκόραρε εύκολα από κοντά, χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του.

MVP Of The Match: Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Καψάλης έβγαλε τα κάστανα από τη φωτιά για τους Λύκους. Αγωνιζόμενος μόλις ένα ημίχρονο κατάφερε να σημειώσει ένα πανέμορφο τέρμα και μια ασίστ, αλλάζοντας όλη τη ροή του παιχνιδιού. Ο πιτσιρικάς διαθέτει ταχύτητα, πολύ καλή ντρίμπλα, έφεση στο σκοράρισμα και φοβερό ποδοσφαιρικό θράσος, φανερώνοντας ένα ταλέντο που αν δουλευτεί σωστά μπορεί να προσφέρει σπουδαία πράγματα.

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά (Φ. Πόζογλου): Κάμπας, Φρεγγίδης, Πόζογλου Γ., Αμανατίδης Σ., Δέλλιος, Μαύρος, Καμπούρης, Γκολλόσι, Ζερβίδης, Γκότσης, Μπίκος
Αγωνίστηκαν επίσης οι Αμανατίδης Λ., Καψάλης και Ασατριάν.

Ντίνος Κούης (Δ. Τζουβάρας): Πολατίδης, Ακριτίδης, Βαλαβάνης, Πετρίδης, Μεταξάς, Μούστα, Τούλης, Μαστορόπουλος, Κυριάκου, Ακασίδης, Σοφιανίδης